Chłopak na zawsze

Miałam już okazję przeczytać książki Tijan, więc chętnie sięgnęłam po jej nowość – Chłopak na zawsze. Tym razem trochę się zawiodłam, bo książka jest wiele słabsza od pozostałych jej propozycji. Oczywiście książka skierowana dla trochę młodszych czytelników niż ja. Może to być powód, że nie do końca mnie urzekła.

Głównych bohaterów Heather i Channinga poznajemy już podczas czytania serii Crew. Bohaterów polubiłam czytając Ekipa Crew 1 dlatego chętnie sięgnęłam po tą pozycję. Trochę buntownicza dziewczyna Heather prowadzi wraz ze swoim bratem bar z gillrm, a jej serce wypełnia miłość do Channinga. Poznali się już dawno, początkowo połączyła ich przyjaźń, a teraz zmienia się w romans. Oboje wiedzą, że nie powinni być razem, ale ich uczucie jest za silne….

 

 

 

Chłopak na zawsze

Książka ta jest potwierdzeniem znakomitego kunsztu pisarskiego Tijan. Idealnym pomysłem autorki jest wprowadzenie w tej powieści dwutorowej narracji, która pomaga aktywnie uczestniczyć czytelnikowi w każdej akcji i jeszcze bardziej zrozumieć i polubić bohaterów.  Chociaż książka  Chłopak na zawsze jest poprawna, bohaterowie ciekawi, a fabuła przemyślana to i tak dla mnie zabrakło czegoś, co by “porwało” całą książkę. Mimo, że spędziłam przy tej książce całkiem miły czas to były momenty, które męczyły i zniechęcały do niej.

Mimo, że jest to romans o miłości naznaczonej ranami i bólem, ciężko wyczuć te emocje. W ogóle nie czułam tej historii, było zwyczajnie nudno i monotonnie. Męczyłam tą książkę długo i miałam ochotę odłożyć ją nieprzeczytaną na półkę. Mimo, że piszę recenzję na świeżo po przeczytaniu ciężko mi napisać o czym ona była… rozstania, kłótnie, ekipa, walka i powroty…

Zdecydowanie największym plusem tej książki jest niezwykła okładka, która idealnie wpasowała się w mój gust. Jednak sama okładka nie uczyni dobrej książki. Znajdziemy w niej niestety mnóstwo literówek, które mi wyjątkowo przeszkadzają oraz brak spójności w historii. Przeszkadza mi również przeważająca ilość dialogów, które nie zachęcają do czytania.

 

 

 

 

Jedna myśli w temacie “Chłopak na zawsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.