Buła Pizza Kot Ser Koza ….

Buła Pizza Kot Ser Koza …. i długi imprezowy wieczór 🙂 Tak niewątpliwie nie jest to gra dla dzieci, ale dla dorosłych i to po piwku 🙂 Umili niewątpliwie nawet najnudniejszą imprezę 🙂

 

Buła pizza kot ser koza… to niewątpliwie najprostsza gra w jaką graliśmy, a do tego ma w nią możliwość grać nawet 8 graczy. Czas rozgrywki zajmuje około 10 minut i pobiła ona na głowę wcześniej naszą ulubioną grę o podobnych zasadach “Jungle Speed”.

Ogranicznik wieku według opakowania to 8 lat, ale według mnie możemy z małą pomocą wdrożyć w świat Buły dziecko w wieku 4-5 lat. Więc bez wątpienia wieczorna rozgrywka będzie dla dorosłych, a za dnia można wykorzystać ją jako zabijacz nudy w ulewne dni dla dzieci.

Opakowanie zawiera karty dość dużych rozmiarów ukazujących tytułowych bohaterów – bułę, pizze, kota, ser i kozę oraz niewymieniane w tytule – goryla, świstaka, narwala (a może jednorożca)!

Każdy z graczy otrzymuje swój stos kart. Kolejno będziemy powtarzali słowa wyliczanki i zagrywali karty z obrazkami. Jeśli zdarzy się, że słowo pokrywa się z wizerunkiem na bieżącej karcie, następuje wyścig do klepnięcia stosu w centrum gry. Ostatni bierze karty ze środka zasilając swój stos zagrywania i kontynuuje wyliczankę od „buła”.

W grze występują karty specjalne, które wymagają od nas śmiesznej gestykulacji, a dopiero potem wyścigu do stosu w centrum gry. Goryl – każdy z uczestników uderza się w klatkę piersiową niczym wielka małpa kiedy pokazuje swoją dominację. Świstak – stukamy pięściami w blat stołu – nawiązanie do ruchu śmiesznych łapek zwierzątka. Narwal – układamy dłonie nad czołem imitując róg jednorożca. Oczywiście pomijając gest lub będąc ostatnim dotykającym stosu, bierzemy karne karty.

Łatwość gry przekłada się na jej zalety. Szybka gra powoduje dużo śmiechu, a co za tym idzie umila wieczory w doborowym towarzystwie 🙂

Tą grę i wiele innych możecie znaleźć:

Jedna myśli w temacie “Buła Pizza Kot Ser Koza ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.