Budowanie więzi ze swoim maluchem

Nie ulega wątpliwości, że kreowanie pozytywnych relacji ze swoim dzieckiem jest bardzo ważne już od pierwszych dni jego życia. Oswajanie go ze swoją obecnością, zapachem oraz głosem pozwala budować poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Tworząc mu tak komfortowe warunki do rozwoju, sprawiamy, że dziecko szybciej się rozwija i zaczyna identyfikować nas jako swoich rodziców.

Śpiewaj i czytaj, Twoje dziecko to doceni!

Czemu czytam niemowlakowi książki? Nie wiem, wydaje mi się, że to zbliża. Tak samo jak śpiewanie piosenek. Tylko, że akurat mi słoń nadepnął na ucho i z tym śpiewaniem jest ciężko. Chociaż Mańka uwielbia jak jej się śpiewa. Teraz jesteśmy na etapie kolęd.

Książka dla dzieci na dobry początek!

No dobrze, wróćmy do książek. Pierwszą książkę jaką kupiłam mojej małej był “Mały Książe”! Tak, to nie była żadna nowość, nic szczególnego, tylko “Mały Książe”. Najpiękniejsza książka jaka w ogóle powstała (chyba, że jest piękniejsza, a ja jej nie przeczytałam).

Mały Książe to opowieść o małym chłopcu mieszkającym wraz ze swoją różą na jednej z planet. Róża jest wyjątkowo złośliwa i gardzi chłopcem, mówiąc mu, że jest jedyną różą na świecie. Mały Książe nie wytrzymuje i postanawia opuścić Różę, wędrując po różnych planetach poznaje wiele ciekawych osobistości.

Jednak motywem przewodnim tej interesującej książki dla dzieci jest miłość i przyjaźń. Mały Książę odkrywa, że na świecie jest wiele podobnych róż, do jego Róży. Jednak tęskni za swoją Różą, zdając sobie sprawę, że faktycznie jest ona jedyna w swoim rodzaju.

Mały Książę – książka nie tylko dla dzieci!

Jest to książka, którą czytałam kilkanaście razy, za każdym razem płacząc. Czytałam ją mężowi a teraz czytam córce! Na każdym etapie życia, rozwoju książka wnosi coś innego, coś dobrego, uczy czym jest przyjaźń, czym jest miłość! Polecam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.