Biedronki z Kalinowej Łąki

Biedronki z Kalinowej Łąki to przesympatyczna opowieść od Wydawnictwa Nowoczesne skierowane dla dzieci w wieku 4 – 8 lat. W książeczce poznajemy dwie biedronkowe siostry Anne i Hanne.

Ania to rezolutna biedronka, która spędza czas na zabawie z przyjaciółki i poznaje z ostrożnością otaczający ją świat. Jest świadoma o zagrożeniach czychających w pobliskim lesie, dlatego bawi się tylko na Kalinowej Łące. Hania natomiast jest niezwykle ciekawa świata. Wiedzie beztroskie życie i niemal bezprzerwowy wpada w kłopoty. Pewnego dnia zabawa z kwiatkami i nieostrożność Hani przyszparza jej kłopotów. Biedroneczka ląduje w pajęczej sieci. Na szczęscie śiostra czuwa i w porę przychodzi na ratunek.

„Biedronki z Kalinowej Łąki” to dość krótka książeczka. Sama opowieść jest ciekawa i wciąga maluchów w świat małych biedronek. Jednak cała publikacja nie przypada mi ostatecznie do gustu. Jest mało kolorowa, brak w niej pięknych ilustracji. Mam również wrażenie, że ilustracje są w innej kolejności niż powinny być. Przez co całą publikację odbiera się jako chaotyczną i niedopracowana. A szkoda… bo pomysł o historii dwóch biedroneczek jest ciekawy. Historia przedstawiona w książce jest interesująca i dynamiczna, przez co zaciekawi malucha.

 

Czytam sobie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.