Basia i granice

Basia i granice… Chyba tej panny nie muszę nikomu przedstawiać. Po raz kolejny @harperkids_polska dostarcza nam gotowych odpowiedzi na trudne pytanie maluchów. Tym razem Basia odkrywa, że ma swoje granice.

 

Książka Basia i granice skierowana jest dla przedszkolaków, które często identyfikują się z tytułową bohaterką. Niejednokrotnie borykają się z podobnymi problemami, a każde dziecko zauważa w niej cząstkę siebie. Basia i granice pozwala dziecku zrozumieć swoje potrzeby oraz jasno wyrażać to czego nie chcemy. Uczy dziecko, że nie zawsze musi mieć ochotę na pocałunki z rodzicami, przytulaski z babcią czy nawet na wspólną zabawę. Pokazuje dziecku, że to jest normalne.

Uwielbiam serię o Basi, która pokazuje naszym maluchom w sposób dla nich zrozumiały sytuację z którymi musi się mierzyć na codzień. Uczy jak wyrażać swoje zdanie i motywuje do dalszej dyskusji. My rodzice czasem nie zdajemy sobie sprawy z problemów, które otaczają nasze maluchy, a dzięki serii o Basi możemy łatwiej zrozumieć ich sposób myślenia.

Basia i granice

Każda książka z serii Basia pozwala odkrywać dziecku świat, rozpoznawać emocje i zachęca do wyrażania siebie. Uwielbiam całą serię o Basi, nie tylko za mądre przesłania. Każda książeczka jest przepiękna, dzięki nietuzinkowym ilustracjom.  Uwielbiam Basie!

Masza i Niedźwiedź. Opowieści dla Małych i Dużych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.