Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

Sny stanowią jedną trzecią naszego życia.  Odpowiednio zinterpretowane mogą być cennymi wskazówkami i informacjami. Dzięki książce Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć? nareszcie nauczymy się je interpretować i zrozumieć ich znaczenie. Nie znajdziemy w nim typowego sennika, ale poradnik jak samemu odkryć ukryte znaczenie nawet najdziwniejszego snu.

 

Początkowo gdy dostałam ten poradnik od Taniej Książki nie byłam za bardzo zainteresowana. Długo leżała ona na mojej półce nim odważyłam się po nią sięgnąć. Autorką tej pozycji jest niezwykle  doświadczona tarocistka oraz znawczyni parapsychologii – Ada Edelman. W swojej propozycji opisuje świat snów nie tylko nasz, ale znanych postaci historycznych.

 

Książka w fajny sposób opisuje skąd biorą się sny i jaki mogą mieć wpływ na nasze życie. Jednak mimo dużej ilości wiedzy, która poniekąd wpływa na nasz rozwój, brakuje mi w niej normalnego sennika. Nie znajdziemy w niej znaczenia naszych snów, ale liczę na kolejną część w której znajdziemy znaczenie najpopularniejszych snów

 

sny

Tym co najbardziej podobało, jest to, że sposób napisania jej jest prosty i zrozumiały dla każdego laika, który nawet przez przypadek sięgnie po tą pozycję. Książka podzielona jest na odrębne zagadnienia związane z tematyką snów. Podział ten fajnie wpływa na ogólny odbiór książki. Autorka w każdym poszczególnym rozdziale ukazuje inną tematykę, dzięki czemu możemy sięgnąć tylko do jednej części książki. A więc znajdziemy w niej:

1.Sny, czyli sekretne lustro dusz oraz Teoria i architektura dusz,

2.Odrobina historii, dowiemy się tutaj co znaczą Sny w Egipcie, w Judaizmie, w Indiach, w Chinach, w tradycji Greków i Rzymian, w Islamie, w Chrześcijaństwie. A nawet odnajdziemy w niej historie snów w kulturach plemiennych.

3. Oblicza snów, czyli sny jako lustro rzeczywistości, sny intuicyjne, oraz przewodnie motywy snów, oraz skąd się wzięły koszmary senne

4. Opisy natchnień, przeczuć śmierci i wizjonerów w historii

5. Spotkania astralne w snach.

W związku z tym, że mnie nie wszystkie zagadnienia insertowały, bałam się o całościowy odbiór książki. Jednak bez problemu mogłam wybrać tylko te rozdziały, które wniosły coś dla mnie.

Myślę, że sięgając po tą książkę możemy zrozumieć sens swoich snów.  Każdy nawet najdziwniejszy sen może coś znaczyć. I o ile nie sięgam zbyt często po tego typu literaturę, o tyle ta książka Sny. Czego sie mogę z nich dowiedzieć? naprawdę przypadła mi do gustu. Myślałam, że będzie to kolejna nudna propozycja o rozwoju duchowym, ale zaskoczyłam się niezwykle pozytywnie. No cóż, chyba teraz pora na kupno porządnego sennika 🙂

 

2 komentarze

  1. jezeli chodzi o mnie, to interesuje sie zawsze tym co mi sie sni. od razu wpisuje w google i szukam odpowiedniego znaczenia ;D tez chyba chcialabym zainwestowac w jakis fajny sennik 😀 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.