Dzisiaj inny temat, nie o naszej małej.

Mańka śpi, a my siedzimy wieczorami patrząc na siebie, w puste ściany. Niestety Mańka musi mieć ciszę by dobrze jej się spało. Więc siedzimy kolejny wieczór i czekamy 22, by wreszcie móc iść spać. Wczorajszy wieczór był inny…. dzięki firmie Rebel mogłam wrócić do młodych lat. Pamiętam grę Memory, a w Polskiej wersji „Zapamiętaj” w którą graliśmy jako dzieci. Wczoraj miałam możliwość zagrania w unowocześnione Memory 😊

 

 

Pierwsza gra w którą zdecydowaliśmy zagrać to „Mam oko”. Fajnie ćwiczy spostrzegawczość, zwłaszcza moją, gdzie całe dnie spostrzegam tylko to czy pampers jest już wystarczająco mokry. Fajna odskocznia od rzeczywistości. Wyciągamy karty, patrzymy na obrazki i gramy już kolejną godzinę. Nie nudzi nam się, bo każda rozgrywka jest inna, każda karta jest inna, więc ciężko zapamiętać układ obrazków.

Zabawa pozwala nam na rozmowę, wspólny śmiech. Gry planszowe dla dorosłych to super pomysł na długie wieczory.

Na czym polega „Mam oko”?

Rozdajemy karty graczom, a następnie każdy kładzie jedną na stół. I obserwujemy, czy widzimy dwa jednakowe symbole w różnym kolorze. Wiele zabawy, gra spokojna, dla cierpliwych. Wytężamy oczy i umysł.

Tak zlatuje nam kilka godzin fantastycznej gry, czas mile spędzony razem, co rzadko się zdarza.

Gra „Memuuuuu”

Dzisiaj testujemy drugą grę, tym razem z mamą, kobietą 50-letnią. Zaczynamy grać, zasady proste. Stos, dwa takie same obrazki i klepiemy stos ręką. Fajna, dynamiczna. Mama gra chętnie, śmiejemy się razem, ja wygrywam. Ćwiczymy pamięć i refleks. Możemy zapomnieć o problemach. Bawimy się świetnie.

Gry planszowe nie tylko dla maluchów.

Coraz popularniejsze stają się gry planszowe, wielu moich znajomych 30-letnich tak spędza czas. Nigdy nie byłam przekonana, że można grać będąc dorosłym, ale teraz już wiem, że nie trzeba się nudzić. Oczywiście jako dziecko chętnie spędzaliśmy czas z rodzicami na grach planszowych. Gry rozwijają i budują więzi. Od narodzin Mańki nie spędziliśmy razem tak przyjemnego wieczora, nie rozmawialiśmy tyle i nie śmialiśmy się.

Dzisiaj gramy my, a teraz czekam na Małą, kiedy będę mogła razem z nią pograć.  Wyżej wymienione gry są dla dzieci powyżej 7 lat, ale myślę, że spróbujemy wcześniej wspólnie zagrać. Oczywiście dając fory małej 🙂 Wiem, że dzięki wspólnie spędzanym czasie oraz wyszukanych planszówkach dziecko  się rozwija. A my na pewno nie przestaniemy grać.

Chcecie abym poleciła kolejne gry?

 

 

 

49 Replies to “Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.”

  1. Nie znam tej gry, jednak ogólnie bardzo lubię grać. Te podobają mi się. Idealne do zabrania ze sobą w podróż 👍

 1. W zasadzie rzadko gram w gry, dlatego, że jestem w ciągłej podróży…

  Jednak uważam, że cały ten trend powracania do gier, jest bardzo dobry – coraz więcej moich znajomych wieczorami czy w weekendy, zamiast grać na konsoli czy się objadać, spotyka się po to by właśnie grać w gry 🙂 Przedstawiłaś ciekawe propozycje:)

 2. Kocham gry planszowe, zarówno te dla dzieci jak i dla dorosłych. Ja polecam grę „Psi, psi”, w której wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do kibelka. W wyścigu zbieramy rolki papieru toaletowego, przepychamy się w kolejce i wykonujemy różne zadania. Gra doskonała dla całej rodziny, a śmiechu przy tym co nie miara.

 3. Gry planszowe to bardzo fajny sposób na spędzanie wolnego czasu. Czas leci szybko, więc ani się obejrzysz, jak córka zacznie się ogrywać.

 4. Jak ja dawno nie grałam w żadne gry… Jeśli już się zdarzy to głównie na wyjeździe, gdy na dworze leje. Wieki temu grałam w gry na zasadach „Memuuuuu”. Teraz wszystko przebiło zwykłe Uno.

  Ślę buziaki :*
  Amelia
  GangstyleGirl

 5. Uwielbiam gry planszowe, z narzeczonym często po nie sięgamy. Jednak zwykle bierzemy bardziej wymagające tytuły ze świata fantasy. Nie pogardzimy także sesją rpg :). Jednak ludzi, którzy nie są planszówkowymi świrami najlepiej jest zachęcić właśnie taka grą typu memory 🙂

 6. Ja jak się wciągnę to mogę grać i grać, jako dziecko spędziłam godziny grając w chińczyka, makao, tysiąca czy remika. Nadal mnie to bawi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *