Bez dwóch zdań, okres wczesnego macierzyństwa to okres wzmożonych zakupów. Noworodek potrzebuje bowiem specjalnej opieki oraz akcesoriów, które pozwolą mu bezpiecznie i komfortowo odnaleźć się w nowym świecie. Przed ulokowaniem swoich pieniędzy w pożądane akcesoria dla noworodków, warto upewnić się, że okażą się one praktycznym rozwiązaniem dla naszej pociechy.

Praktyczne rozwiązanie – kojec dla noworodka

Jednym z akcesoriów dla noworodka, pomocnym we wczesnym macierzyństwie jest kojec dla noworodka. Nam służył przez całe pięć miesięcy, póki Mańka nie zaczęła się przewracać na brzuszek, i póki z niego nie wyrosła.

Cena kojca dla noworodka waha się między 100, a 150 zł. Jak stwierdził mój mąż, nie wygląda on przekonująco, gdyż prezentuje się zupełnie jak legowisko dla psa/kota. Jednak dzięki takiej podusi mamy pewność, że dziecko nie zsunie się np. z kanapy. Możemy bez problemu zostawić maleństwo na łóżku. Prezentowany kojec dla noworodka pozwala nam spędzić z dzieckiem bezpieczną noc. Istnieje mniejsze ryzyko, że przewrócimy się na dzieciątko i je przygnieciemy.

Cena kojca dla noworodka nie jest wygórowana, ale mimo wszystko można wykonać go samemu. Być może jedna z naszych sąsiadek szyje hobbistycznie takie cuda i uszyje nam taki kojec za grosze.

Poduszka ułatwiająca karmienie piersią

Drugim akcesorium dla noworodka, które przyda się młodej mamie jest z pewnością podusia – kura do karmienia. Cena około 90 zł. Jest ona pomocna nie tylko przy karmieniu piersią, ale także podczas codziennej pielęgnacji pociechy. Jak karmię Mańkę butelką, to opieram ją o kurę, wtedy nie muszę trzymać jej ciężaru bezpośrednio na rękach. Później jak Mańka zacznie siadać, podusia będzie nam służyć jako zabezpieczenie prze przewróceniem się naszej córeczki.

8 Replies to “O czym pamiętać w okresie wczesnego macierzyństwa”

  1. Jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojego synka (27 tydzień) i między innymi szukam właśnie takiego kojca. W sieci jest dużo za i przeciw ale ja bardziej jestem na tak. Wydaje mi się, że to będzie naprawdę praktyczne i pomocne rozwiązanie w ciągu dnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *