I jedziemy… Długi weekend więc trzeba wykorzystać czas by spędzić go jak najlepiej. Niestety nie udało nam się w tym roku wyjechać do Pragi, ale stawiamy na Toruń. Ile pięknych rzeczy jest w Toruniu, każdy wie. Ale jakie tam są cukiereczki?

Niestety nie zdążyliśmy zrobić dowodu naszej 8 miesięcznej Mańce, więc stawiamy na Polskę. Tak, tak, Mańka ma już 8 miesięcy, a ja jeszcze nie opisałam Wam mojego porodu i przygotowań do niego. Obiecuje, że nadrobię.

Coś innego w Toruniu.

Wracamy do Torunia i ich cukiereczków. Aż żałuje, że Maniusia nie ma więcej lat, by mogła zachwycić się nimi jak ja. Oczywiście odwiedziliśmy popularne zabytki takie jak muzeum piernika (swoją drogą uwielbiam) oraz dom Kopernika, ale najbardziej zaciekawiły mnie, osobę kochającą słodkości – manufaktura cukierków. Nigdy wcześniej nie byłam w takim kolorowym i pięknie pachnącym miejscu.

Kochamy cukierki.

Cukierki są czymś co uwielbiam, a jeżeli mam możliwość zobaczenia jak się robi te cudowne kolorowe lizaki to jestem pod wielkim wrażeniem. Żałuje, że Maniusia nie rozumie jeszcze wszystkiego i nie możemy iść na cudowne warsztaty robienia lizakóww. O każdej pełnej godzinie odbywa się pokaz robienia kolejnego smaku cudownych cukierków i lizaków, a weekendy możemy zapisać się na warsztaty wytwarzania cukierków. Dla mnie to super opcja i na pewno skorzystamy jak Mańka podrośnie.

A czy Wy kochacie takie cukierki?

Zapraszam na: https://www.cukiereczek.com.pl/

 


Karmienie dziecka wcale nie musi być kłopotliwe!

 

37 Replies to “Cukiereczki dla córeczki :) Toruń”

  1. Toruń to bardzo ładne miasto, zresztą Praga też… Byłam nieraz w fabryce takich kolorowych lizaków – fajne przeżycie 🙂

  2. Pamiętam te kolorowe cukiereczki z pierwszego zdjęcia z dzieciństwa 🙂 Nie wiem kto je robił, ale wchodziły tonami 😀

  3. Moja córka była w fabryce cukierków i lizaków w Lublinie .Bardzo jej się podobała wycieczka i przywieziony lizak;)

  4. Koniecznie muszę odwiedzić Toruń, wstyd się przyznać ale jeszcze nie miałam okazji być i zwiedzać 😉 Takie manufaktury słodyczy to świetne miejsce na spędzenie czasu nie tylko dla dzieci, myślę że dorośli też mają z tego wiele frajdy!

  5. Mnie się nie udało nigdzie pojechać w tym roku, ale w końcu miałam trochę czasu na odpoczynek 🙂

  6. Jako dziecko byłam na pokazach robienia cukierków, myślę, że dorośli też chętnie je oglądają ;).Teraz czasami ciocia przywozi nam od nich jakieś nowości, albo ja sama tam zaglądam, nawet zrobiłam tam sesję zdjęciową :D. A ich cukierki to małe dzieła sztuki!

  7. Byliście w Muzeum Piernika, czy w Żywym Muzeum Piernika? To drugie cudowne dla dzieciaków, które mogą własnoręcznie wypiec własne pierniczki, a pomoże im w tym prawdziwa Wiedźma 😉 A Manufaktura Cukierków to super miejsce, w Warszawie kiedyś często przechodziłam koło niej i kończyło się na piętnastu minutach obserwowania procesu wytwarzania cukierków – nie dość że cudownie to wygląda, to jeszcze relaksuje 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *