Kiedy byłam mała uwielbiałam bajki, a zwłaszcza smerfy i gumisie. Niestety nie było w moich czasach gadżetów związanych z bajkami, ładnych piżamek w smerfy czy pościeli w gumisie. Dzisiaj wśród najmłodszych króluje świnka Peppa. Jaki jest jej fenomen, czemu wszystkie dzieci (nawet chłopcy) marzą o pościeli z różową świnką?

A może książeczki z Peppą?

 

Nie rozumiałam fenomenu tej bajki, gdyby nie to, że trafiła mi się ksiązeczka o różowej brzydkiej śwince z wydawnictwa Media Service Zawada. Moja 7 miesięczna córka od razu ją pokochała. W czym tkwi jej fenomen? W prostocie, prosta kreska, prosta historyjka.

Poznajmy się!

Akurat dostałam książkę która przedstawia chyba wszystkich bohaterów tej prościutkiej, a zarazem prawdziwej bajki. Jak na początek dla mnie super, bo muszę się przyznać, że nigdy jej nie oglądałam. Na pierwszym planie oczywiście uśmiechnięta świnka, przedstawia nam całą swoją rodzinę i przyjaciół. Coś niesamowitego, ja miałam taką samą rodzinę! Kapryśnego brata, który uwielbia dinozaury! Kurcze, każdy mały chłopiec je uwielbia! Kochaną mamę, oraz tatę z dużym brzuchem, który uważa, że ma same mięśnie! Mój tato zawsze tak mówił. Babcia z ogródkiem, dziadka, który ma dla nas specjalnie wychodowane owoce i warzywa. No i wreszcie przyjaciół.

A więc jaki jest fenomen świnki Peppe?

Bajka opowiada o zwykłej rodzinie, małej dziewczynce, która ma zwykłe nasze codzienne przygody. Warto zacząć przygodę z Peppą od książek. A ja serdecznie polecam „Poznajmy się! To ja, Peppa!”

 

44 Replies to “Fenomenalne bajki dla maluszków – Peppa!”

   1. Świnka Peppa to raczej najbardziej rozpoznawalna bajka. Ja będąc dzieckiem pamiętam jak ja oglądałam. Pozdrawiam serdecznie ☺

 1. Mój synek też lubił tę bajkę, choć dla mnie wydawała się przeciętna 🙂 Teraz ma „fazę” na „Psi Patrol”. 😊

 2. Wydaje mi się, że takie proste bajki najlepiej trafiają do najmłodszych. Poza tym ilość gadżetów z postaciami z bajek jest zatrważająca i aż strach pomyśleć, co będzie jak będę mieć swoje dzieci 😀

 3. Jakoś nie widzi mi się ta Papa, masakra kto to wymyślił. Może dlatego, że ja dorastałem za czasów smerfów, Flinstonów, Bolka i Lolka czy Reksia. O czeskiej bajce Sąsiedzi to już nie wspomnę.

 4. Jestem troszeczkę młodsza, za dzieciaka uwielbiałam Świnkę Peppe, Myślę, że polubiłam to humorystyczne przedstawienie losów Peppy, jej rodzinki i przyjaciół. Chyba to mnie urzekło

 5. Jestem troszeczkę młodsza, wyrosłam na tej bajce. Myślę, że lubiłam to humorystyczne przedstawienie losów Peppy, jej rodzinki i przyjaciół. Chyba to mnie urzekło. Żeby nie było, lubiłam też Smerfy, Gumisie, Teletubisie, Tabaluge, głównie bajki puszczane w ramach Wieczorynki.

 6. Moi siostrzeńcy lubią tą bajkę, chociaż osobiście uważam, że to nie jest za specjalnie mądra bajka chociażby przez to jakie postawy promuje – np. nieporadna postać taty i mama, która wszystko ogarnia.

 7. U nas górują inne bajki np psi patrol bo moja córka uwielbia psy 😛 Tomek i przyjaciele, masha i niedźwiedź, stacyjkowo , bing, krecik … Świnki peppy nie lubi i może dobrze 😉 Nie każdy jest tak optymistycznie nastawiony do tej bajki 🙂 U nas akurat w tv nie mamy programów na których ona leci.

 8. Peppa i jej rodzinka to szał wśród dzieci. Szkoda tylko, że ucierają schemat, że domem zajmuje sie głównie mama, a tata jest zawsze gruby i lubi jeść… Gdyby nie te stereotypy to nie miałabym do niej żadnych zastrzeżeń 😉 Mój synek złości sie, gdy słyszy śpiew z tej bajki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *